Podsumowanie startów reprezentacji sportowej PSP w 2018 roku

Sport PSP » Podsumowanie startów reprezentacji sportowej PSP w 2018 roku

W dniu 11 stycznia 2019 roku odbyło się spotkanie Komendanta Powiatowego PSP st. bryg. Tomasza Wilka ze strażakami reprezentującymi tut. komendę w zawodach sportowo pożarniczych. Była to okazja do posumowania startów reprezentacji w 2018 roku na zawodach różnego szczebla, oraz omówienia planów na rok 2019.

W 2018 roku najlepszym zawodnikiem w Sokołowie Podlaskim w konkurencji drabina hakowa został st. sekc. Paweł Żylak, natomiast w konkurencji 100 m z przeszkodami sekc. Karol Musiej. Za osiągnięte wyniki strażacy zostali uhonorowani okolicznościowymi pucharami Komendanta Powiatowego PSP.

Wyżej wymienieni strażacy w 2018 roku zostali powołani do reprezentacji województwa mazowieckiego w sporcie pożarniczym, z którą w Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Toruniu zdobyli II miejsce w klasyfikacji generalnej. W 2016 r. i 2017 r. reprezentacja woj. mazowieckiego była Mistrzem Polski w sporcie pożarniczym.

W 2018 roku największym sukcesem sokołowskich strażaków było wywalczenie Mistrzostwa woj. mazowieckiego w sporcie pożarniczym. W dniach 20-21 czerwca 2018 r. na obiekcie sportowym w Kozienicach odbyły się zawody, podczas których nasza drużyna wywalczyła tytuł Mistrza Województwa. Rywalizacja pomiędzy drużynami stała na bardzo wysokim poziomie i do ostatniego biegu 4-ej konkurencji, nie było wiadomo, która z 10 startujących w finałach drużyn, uplasuje się na najwyższym stopniu podium. W zawodach eliminacyjnych i finałowych startowało 38 komend Miejskich/Powiatowych z terenu woj. mazowieckiego, a sokołowska reprezentacja okazała się najlepszą.

Powtórzenie sukcesu i obrona drużynowego Mistrzostwa woj. mazowieckiego w sporcie pożarniczym będzie dużym wyzwaniem dla sokołowskich strażaków w 2019 r.