Wizyty
Dzisiaj: 26
Wszystkie: 964590

Nowy skokochron w sokołowskiej straży.

Aktualności » Nowy skokochron w sokołowskiej straży.

 

W dniu 8 października 2020 roku do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim został dostarczony i wprowadzony do podziału bojowego nowy sprzęt ratowniczy. Zastąpił on dotychczas użytkowany skokochron, który musiał wycofany z podziału ze względu na zużycie.

 

Środki finansowe na zakup pochodziły z Komendy Głównej PSP, Komendy Wojewódzkiej PSP oraz ze środków finansowych zgromadzonych na funduszu wsparcia PSP. Dla KP PSP w Sokołowie Podlaskim środki przekazała firma STW Spółka Akcyjna z Sokołowa Podlaskiego.

 

Natomiast 14 października 2020 roku odbyła się prezentacja nowego sprzętu połączona z jego przekazaniem. W spotkaniu uczestniczył Pan Edwin Dąbrowski – Prezes Zarządu firmy STW S. A.

 

Sprzęt, z którego mogą już wykorzystać sokołowscy strażacy w działaniach ratowniczych, to pneumatyczny skokochron GTX- S1, przeznaczony do ewakuacji ludzi z miejsc zagrożenia, zwłaszcza z wyższych kondygnacji budynków. Rozkłada się samoczynnie, po otwarciu butli ze sprężonym powietrzem. Skokochron może stanowić również dodatkowe zabezpieczenie podczas działań ratowniczych prowadzonych na wysokości. Zgodnie z deklaracją producenta może być użytkowany przez najbliższych 15 lat.

 

Opracowanie: KP PSP w Sokołowie Podlaskim.