Wizyty
Dzisiaj: 376
Wszystkie: 907200

Nowe ubrania specjalne dla sokołowskich strażaków

Wydarzenia 2019 i akcje prewencji społecznej » Nowe ubrania specjalne dla sokołowskich strażaków

 

W dniu 20 listopada  Zarząd Powiatu przekazał  10 kompletów ubrań specjalnych na ręce komendanta st. bryg. Tomasza Wilka dla strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim.

 

Ubrania specjalne zostały zakupione z programu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej w Warszawie.  Umowę w dniu 6 listopada podpisała  starosta Elżbieta Sadowska i wicestarosta Ryszard Domański na dotację w kwocie 30.000 zł na dofinansowanie zadania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie  na   „Zakup 10 kompletów nowych ubrań specjalnych typu NOMEX dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim”. Jeden komplet ubrania specjalnego składa się z kurtki ciężkiej i długich spodni z szelkami o konstrukcji wielowarstwowej oraz z kurtki lekkiej konstrukcji jednowarstwowej.

Nowe ubrania specjalne dla funkcjonariuszy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Sokołowie Podlaskim zastąpią najbardziej zużyte ubrania specjalne i przyczynią się do zwiększenia ich bezpieczeństwa w czasie akcji ratowniczo – gaśniczych oraz poprawią zdolność operacyjną Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim.