Wizyty
Dzisiaj: 446
Wszystkie: 907270

Jubileusz 100-lecia OSP Paderewek

Wydarzenia 2019 i akcje prewencji społecznej » Jubileusz 100-lecia OSP Paderewek

 

Druhowie z OSP w Paderewku w niedzielę 30 czerwca 2019r. obchodzili setny jubileusz powstania jednostki. Jest to 12 jednostka, która obchodziła 100 lecie powstania w powiecie.

 

 Ochotnicza Straż Ogniowa została założona wiosną 1919 roku z inicjatywy Kazimierza Ryciaka i Stanisława Retko, który był jej pierwszym komendantem. Pierwszą remizą stanowiła drewniana szopa. W latach 70-tych została wybudowana nowa strażnica, która  służy strażakom  do dnia dzisiejszego. Odbywają się w niej również spotkania i zebrania wiejskie. Uroczystości tradycyjnie rozpoczęła się mszą świętą polową odprawioną przed strażnicą  w intencji druhów strażaków. Następnym punktem uroczystości była część oficjalna na której druhowie otrzymali medale, odznaczenia i nastąpiło  wbicie gwoździ w pamiątkowe tablo. W uroczystości uczestniczyło 11 pocztów sztandarowych, pododdział strażacki i orkiestra dęta. Oraz zaproszeni goście:

 

Senator RP  Waldemar Kraska

 

Starosta Sokołowski Elżbieta Sadowska

 

Przewodniczący Rady Powiatu   Sokołowskiego Jacek Odziemczyk

 

Komendant Powiatowy PSP w Sokołowie Podlaskim st.bryg. Tomasz Wilk

 

V-ce Przewodniczący Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Sokołowie Podlaskim Andrzej Pogorzelski

 

Wójt Gminy Sterdyń Grażyna Sikorska

 

 W wystąpieniach:  Senator Waldemar Kraska, Starosta Elżbieta Sadowska i Przewodniczący Rady Powiatu Jacek Odziemczyk, Komendant Powiatowy PSP w Sokołowie Podlaskim st.bryg Tomasz Wilk  na ręce prezesa miejscowej jednostki Andrzeja Główki złożyli podziękowania wszystkim druhom OSP Paderewek za ogromne zaangażowanie, profesjonalizm oraz determinację podczas działań mających na celu ratowanie ludzkiego życia i mienia, często z narażeniem własnego zdrowia. Życzyli dalszego  rozwoju, wytrwałości w dalszej realizacji planów i zamierzeń oraz pomyślności w życiu osobistym.

 

Uroczystość zakończyła się piknikiem strażackim, na który zostali zaproszeni uczestnicy uroczystości i mieszkańcy.