Akcje w dniu 25 stycznia br.

Interwencje 2019 i starsze

     Dzień 25 stycznia był wyjątkowo pracowity dla sokołowskich strażaków, odnotowano cztery zdarzenia w tym jedno z ofiarą śmiertelną.

     W godzinach porannych SKKP otrzymało zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym przy ulicy Cmentarnej w Sokołowie Podlaskim. Z uwagi na specyfikacje budynku (czterokondygnacyjny budynek wielorodzinny) na miejsce zadysponowano pięć zastępów JRG PSP w tym podnośnik-drabinę. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania, dowódca stwierdził, że pożarem objęte jest mieszkanie na parterze. Pożar był bardzo rozwinięty i objęte ogniem było prawie całe mieszkanie,  występowało bardzo silne zadymienie. Z uzyskanych informacji wynikało duże prawdopodobieństwo ofiary śmiertelnej wewnątrz mieszkania.  

     W wyniku przeprowadzonych działań zlokalizowano i ugaszono pożar. W trakcie akcji gaśniczej odnaleziono zwęglone zwłoki mężczyzny. Był to kolejny pożar w tym mieszkaniu (4 lata wcześniej analogiczna sytuacja), jednak tym razem pomimo błyskawicznej akcji strażaków  nie udało się uratować właściciela.

     Po godzinie dziesiątej kolejny pożar tym razem samochodu osobowego znajdującego się na posesji w miejscowości Kupientyn. W działaniach uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej (JRG, OSP Nieciecz). Spaleniu uległa komora silnika.

    Kolejne zgłoszenie wpłynęło do SKKP przed godziną piętnastą. Z informacji jaka otrzymano z CPR Radom wynikało, że na drodze krajowej nr 62 w miejscowości Brzozów gmina Sokołów Podlaski doszło do niebezpiecznego zderzenia trzech samochodów osobowych. Na miejsce zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej  (3-JRG, 2-OSP Cukrownia). Po przeprowadzeniu rozpoznania dowódca potwierdził zderzenie trzech samochodów osobowych, droga była całkowicie nieprzejezdna a jedna osoba nadal pozostawała uwięziona w samochodzie. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec LPR w celu udzielenia szybkiej pomocy oraz transportu poszkodowanego. Strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do uwięzionego mężczyzny a następnie pomogli zespołowi ZRM go zabezpieczyć i przetransportować go do śmigłowca. Zabezpieczono lądowisko oraz razem z Policją zorganizowano objazd przez miejscowość Przywózki. Po zakończeniu działań na miejscu do pomocy Policji zostawiono jeden zastęp OSP Cukrownia.  

     W godzinach wieczornych otrzymano zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na ulicy Sadowej w Sokołowie Podlaskim. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp JRG PSP. Po dojeździe na miejsce potwierdzono, że pożarem objęty jest samochód osobowy. Nie było osób poszkodowanych. Działania strażaków doprowadziły do lokalizacji i ugaszenia pożaru.